Strona główna :: Warte uwagi

Warte uwagi

Jak pozbyć się zużytego sprzętu AGD i RTV? 9 grudnia 2020

Sprzęt ADG i RTV nie jest odpadem komunalnym i nie możemy wrzucać go do pojemników na śmieci.

 

Stary telewizor, pralka, lodówka, zmywarka, żelazko czy komputer nie są odpadami komunalnymi i nie wolno ich wyrzucać do pojemników na śmieci, a tym bardziej do przydrożnego rowu albo wywozić do lasu. Grozi za to grzywna.

(więcej…)

Odpady poremontowe i budowlane 9 grudnia 2020

Remont mieszkania wiąże się z dużą ilością odpadów. Mogą to być tynki, kafle, gruz, zdarte podłogi itp. Odpady te nie są klasyfikowane jako odpady komunalne i dlatego pod żadnym pozorem  nie mogą trafić do pojemników na śmieci. Co z nimi zrobić?

 

Wywóz gruzu i odpadów z remontu należy do właściciela remontowanego mieszkania.

(więcej…)

Nasze balkony są ZAPASKUDZONE! Czy dokarmiać gołębie? 22 sierpnia 2013

Sprawa dokarmiania ptaków, gołębi, wróbli czy kawek często staje się źródłem nieporozumień między lokatorami.

 

Gołębie niezależnie czy nam się to podoba czy nie, stały się elementem naszych miast, naszego osiedla także. Gołębie znalazły, w niektórych budynkach, na naszym osiedlu dogodne warunki do gniazdowania oraz dostateczną ilość pokarmu dostarczanego przez człowieka. Jednakże ptactwo osiedlowe stanowi niemały problem, głównie z tego powodu, że wiele osób w błędnym poczuciu troski o gołębie dokarmia je, a tego NIE WOLNO ROBIĆ!

 

(więcej…)

Kradzież prądu w piwnicach. Kontrola wykazała przypadki nielegalnego poboru. 5 kwietnia 2013

W związku z przeprowadzoną analizą i jednocześnie kontrolą zużycia energii elektrycznej w pomieszczeniach ogólnego użytku jak i w piwnicach indywidualnych, przypominamy postanowienia Regulaminu używania lokali w domach spółdzielczych oraz porządku domowego i współżycia mieszkańców.

(więcej…)

Kradzieże w piwnicach. 15 lutego 2013

W związku z licznymi w ostatnim okresie włamaniami do piwnic między innymi w budynkach położonych przy ulicach: Łokietka, Piastowska, Sobieskiego, Jagiellońska przekazujemy Państwu kilka porad, jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

(więcej…)

projekt i wykonanie CopyCon.pl