Strona główna :: Ogłoszenia - AktualnościWarte uwagi :: Odpady poremontowe i budowlane ...

Ogłoszenia - Aktualności

9 grudnia 2020, admin542
Odpady poremontowe i budowlane

Remont mieszkania wiąże się z dużą ilością odpadów. Mogą to być tynki, kafle, gruz, zdarte podłogi itp. Odpady te nie są klasyfikowane jako odpady komunalne i dlatego pod żadnym pozorem  nie mogą trafić do pojemników na śmieci. Co z nimi zrobić?

 

Wywóz gruzu i odpadów z remontu należy do właściciela remontowanego mieszkania.

 

Wywozem odpadów remontowych zajmują się firmy świadczące tego rodzaju usługi. Można je również samodzielnie wywieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

 

PSZOK

Jeśli odpadów nie ma dużo, a pragnąca się ich pozbyć osoba dysponuje odpowiednim pojazdem może złożyć odpady poremontowe w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Witosa 96 lub zawieść je na składowisko. W obu wypadkach zaleca się wcześniejsze wykonanie telefonu do miejsc odbioru odpadów, gdyż niektóre z nich mogą nie zostać przyjęte. Pozostawienie tam tych odpadów jest bezpłatne.

 

Wynajęcie kontenera

Jeśli nie mamy możliwości samodzielnego przetransportowania odpadów lub jest ich za dużo, możemy zamówić kontener lub bigbag, czyli dużą torbę na gruz od firmy specjalizującej się w tego typu usługach. Na terenie Radomia jest to firma RADKOM z siedzibą przy ul. Witosa 96, numer telefonu 48 380 20 43 lub 53.

Należy pamiętać, że  kontener należy zamówić z kilkudniowym wyprzedzeniem, odpowiednio „domawiając” wszystkie szczegóły, celem uniknięcia niespodzianek i zdobycia pewności, że odpady nie znajdą się w pobliskim lesie. Usługa jest odpłatna.

 

„Przyjmę gruz”

Jeżeli mamy trochę czasu i cierpliwości, możemy także sprawdzić ogłoszenia w internecie. Są osoby i firmy, które chętnie odbiorą od nas guz (ale już niekoniecznie stare linoleum czy szyby okienne) na podbudowę lub wyrównanie gruntu. Jednak w takich przypadkach odpad nie zostaje odpowiednio zabezpieczony i zanieczyszcza glebę. Jest to chałupnicze rozwiązanie, pozwalające na ponowne wykorzystanie surowca, ale absolutnie niesatysfakcjonujące ekologicznie.

 

 Wróć