Strona główna :: Ogłoszenia – Aktualności

Ogłoszenia – Aktualności

Nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli instalacji elektrycznych w mieszkaniach 18 sierpnia 2021

W związku z trwającymi  obowiązkowymi, okresowymi przeglądami instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych Spółdzielni, wynikającymi z art. 62 Ustawy Prawo Budowlane informujemy o nieprawidłowościach stwierdzonych podczas tych przeglądów.

(więcej…)

Koronawirus – przesunięty termin Walnego Zgromadzenia 8 lipca 2021

Szanowni Członkowie Spółdzielni

 

Zarząd Spółdzielni informuje, że zgodnie z art. 90 Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID-19, (Dz.U. z 2020 r., poz. 568 ze zm.) Walne Zgromadzenie „sprawozdawcze” za 2019 i 2020 r. będzie zwołane w terminie 6 tygodni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii COVID – 19.

(więcej…)

Dodatki mieszkaniowe na nowych zasadach. 7 lipca 2021

01 lipca 2021 r. weszły w życie zmiany ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz.2133; ostatnia zmiana  Dz.U. z 2021 r.poz.11).

(więcej…)

18 maja 2021

Spis Powszechny 2021r. Trzeba uważać na oszustów. 14 kwietnia 2021

Od 01 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przeprowadza go Główny Urząd Statystyczny. Jest to też okazja dla oszustów próbujących wyłudzać dane osobowe. Jak się prze tym uchronić?

 

Narodowy Spis Powszechny potrwa do września 2021 r. Spis dotyczy wszystkich mieszkańców kraju. Udział w nim jest obowiązkowy.

(więcej…)

Harmonogram odbioru przedmiotów wielkogabarytowych w 2021r. 28 grudnia 2020
 • 26 stycznia
 • 23 lutego
 • 23 marca
 • 20 kwietnia
 • 18 maja
 • 29 czerwca
 • 27 lipca
 • 24 sierpnia
 • 21 września
 • 19 października
 • 30 listopada
 • 28 grudnia

 

 „Gabaryty” należy wystawiać przy śmietnikach na dzień przed terminem odbioru lub do godziny 600 w dniu odbioru.

Jak prawidłowo segregować odpady? Od lipca za brak segregacji odpadów dwa razy wyższa opłata. 9 grudnia 2020

W Radomiu, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, przez pierwszy rok za niesegregowanie odpadów naliczane będą opłaty w wysokości dwukrotności obecnej opłaty, ale jeżeli sytuacja będzie się powtarzała, opłaty będą jeszcze wyższe.

 

Segregować musi każdy, a jeśli wyłamie się jeden z mieszkańców budynku finansowe konsekwencje poniosą wszyscy mieszkańcy. Segregacja jest bardzo ważna. W naszym osiedlu nie jest z tym najlepiej. Obserwujemy, że część mieszkańców nie zwraca uwagi na oznaczenia pojemników i wyrzuca worki z odpadami zmieszanymi do pierwszego lepszego pojemnika, niwecząc wysiłki mieszkańców, którzy śmieci posegregowali.

(więcej…)

Jak pozbyć się zużytego sprzętu AGD i RTV? 9 grudnia 2020

Sprzęt ADG i RTV nie jest odpadem komunalnym i nie możemy wrzucać go do pojemników na śmieci.

 

Stary telewizor, pralka, lodówka, zmywarka, żelazko czy komputer nie są odpadami komunalnymi i nie wolno ich wyrzucać do pojemników na śmieci, a tym bardziej do przydrożnego rowu albo wywozić do lasu. Grozi za to grzywna.

(więcej…)

Odpady poremontowe i budowlane 9 grudnia 2020

Remont mieszkania wiąże się z dużą ilością odpadów. Mogą to być tynki, kafle, gruz, zdarte podłogi itp. Odpady te nie są klasyfikowane jako odpady komunalne i dlatego pod żadnym pozorem  nie mogą trafić do pojemników na śmieci. Co z nimi zrobić?

 

Wywóz gruzu i odpadów z remontu należy do właściciela remontowanego mieszkania.

(więcej…)

Informacja Zarządu Spółdzielni 2 listopada 2020

W ramach działań prewencyjnych wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa do odwołania wstrzymana jest osobista obsługa interesantów w Spółdzielni. Oznacza to, że Spółdzielnia – z wyjątkiem kasy – będzie nieczynna dla interesantów, ale nie przerywa pracy. Kontakt z pracownikami Spółdzielni jest możliwy drogą elektroniczną, telefonicznie oraz  za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

(więcej…)

projekt i wykonanie CopyCon.pl