Według wodomierza głównego na budynku jest niedopłata, którą Spółdzielnia rozłożyła na wszystkich lokatorów. Wyjaśniamy dlaczego Spółdzielnia naliczyła dodatkowe opłaty za wodę, jeżeli rozliczamy się w oparciu o odczyt wodomierza.
Od 01 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przeprowadza go Główny Urząd Statystyczny. Jest to też okazja dla oszustów próbujących wyłudzać dane osobowe. Jak się prze tym uchronić?
Narodowy Spis Powszechny potrwa do września 2021 r. Spis dotyczy wszystkich mieszkańców kraju. Udział w nim jest obowiązkowy.
„Gabaryty” należy wystawiać przy śmietnikach na dzień przed terminem odbioru lub do godziny 600 w dniu odbioru.
W Radomiu, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, przez pierwszy rok za niesegregowanie odpadów naliczane będą opłaty w wysokości dwukrotności obecnej opłaty, ale jeżeli sytuacja będzie się powtarzała, opłaty będą jeszcze wyższe.
Segregować musi każdy, a jeśli wyłamie się jeden z mieszkańców budynku finansowe konsekwencje poniosą wszyscy mieszkańcy. Segregacja jest bardzo ważna. W naszym osiedlu nie jest z tym najlepiej. Obserwujemy, że część mieszkańców nie zwraca uwagi na oznaczenia pojemników i wyrzuca worki z odpadami zmieszanymi do pierwszego lepszego pojemnika, niwecząc wysiłki mieszkańców, którzy śmieci posegregowali.
Sprzęt ADG i RTV nie jest odpadem komunalnym i nie możemy wrzucać go do pojemników na śmieci.
Stary telewizor, pralka, lodówka, zmywarka, żelazko czy komputer nie są odpadami komunalnymi i nie wolno ich wyrzucać do pojemników na śmieci, a tym bardziej do przydrożnego rowu albo wywozić do lasu. Grozi za to grzywna.
Remont mieszkania wiąże się z dużą ilością odpadów. Mogą to być tynki, kafle, gruz, zdarte podłogi itp. Odpady te nie są klasyfikowane jako odpady komunalne i dlatego pod żadnym pozorem nie mogą trafić do pojemników na śmieci. Co z nimi zrobić?
Wywóz gruzu i odpadów z remontu należy do właściciela remontowanego mieszkania.
W ramach działań prewencyjnych wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa do odwołania wstrzymana jest osobista obsługa interesantów w Spółdzielni. Oznacza to, że Spółdzielnia – z wyjątkiem kasy – będzie nieczynna dla interesantów, ale nie przerywa pracy. Kontakt z pracownikami Spółdzielni jest możliwy drogą elektroniczną, telefonicznie oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
Zawieszone dyżury
Członków Rady Nadzorczej
W związku z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa przed ryzykiem zarażenia koronawirusem dyżury członków Rady Nadzorczej w biurze Spółdzielni zostały zawieszone na czas trwania epidemii.
Szanowni Członkowie Spółdzielni.
Z uwagi na ogłoszony stan epidemii, zwołanie Walnego Zgromadzenia jest teraz niedopuszczalne. Jak wynika z obowiązujących przepisów, Zarząd Spółdzielni będzie mógł zwołać Walne Zgromadzenie w ciągu sześciu tygodni od dnia odwołaniu stanu epidemii albo stanu zagrożenia epidemicznego.
Podstawa prawna:
Art. 90 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych ( Dz.U.2020, poz. 568).
Po unormowaniu sytuacji Zarząd zwoła Walne Zgromadzenie, o czym Członkowie Spółdzielni zostaną powiadomieni w sposób i terminie określonym w statucie.
Informujemy, że wpłat czynszu bez prowizji można dokonywać w placówkach MONETII. Najbliższa placówka znajduje się w sklepie spożywczo – przemysłowym „Żak” należącym do PSS „Społem”, przy ul. Chrobrego 39.