Strona główna :: Ogłoszenia – Aktualności

Ogłoszenia – Aktualności

Harmonogram odbioru przedmiotów wielkogabarytowych w 2024r. 2 stycznia 2024

Przedmioty wielkogabarytowe wywożone są raz w miesiącu. W 2024 r. będą wywożone we wtorki w dniach:

 

  • 23 stycznia
  • 20 lutego
  • 19 marca
  • 23 kwietnia
  • 21 maja
  • 18 czerwca
  • 23 lipca
  • 20 sierpnia
  • 17 września
  • 22 października

 

„Gabaryty” należy wystawić przy śmietnikach na dzień przed terminem odbioru lub do godziny 6.00 w dniu odbioru.

 

Informacje o terminach wywozu pozostałych odpadów komunalnych: zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła, itp. uzyskacie Państwo w Internecie wpisując w wyszukiwarkę wyrazy „Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Urząd Miejski w Radomiu”, następnie sektor IV, zabudowa wielorodzinna, rejon 3.

Dofinansowanie do wymiany okien tylko jeden raz dla danego lokalu mieszkalnego. 20 listopada 2023

W sierpniu 2023 r. Rada Nadzorcza dokonała zmiany regulaminu wymiany stolarki okiennej. Na mocy zmienionych przepisów dofinansowanie do wymiany okien może być przyznane jeden raz dla danego lokalu mieszkalnego bez względu na zmianę właściciela lokalu.

(więcej…)

Zapraszamy 10 października 2023

Zmiana dat sezonu grzewczego na podzielnikach. 6 czerwca 2023

Dużo wątpliwości wśród mieszkańców wzbudziło ostatnio przeprogramowywanie podzielników kosztów centralnego ogrzewania. Wyjaśniamy przyczynę.

 

Na 21 budynkach mieszkalnych podzielniki miały zaprogramowane daty sezonu grzewczego od 01 stycznia do 31 grudnia. Natomiast w naszej Spółdzielni sezon grzewczy jest liczony od 01 września do 31 sierpnia roku następnego. W związku z powyższym zaszła konieczność przeprogramowania podzielników polegająca na zmianie dat sezonu grzewczego.

(więcej…)

Wkrótce upływa termin na złożenie rezygnacji z książeczek opłat czynszowych. 1 czerwca 2023

W związku z wprowadzeniem indywidualnych kont bankowych przypisanych do lokalu wydrukowaliśmy książeczki opłat dla wszystkich mieszkańców na 2023 r.

 

Istniej możliwość zrezygnowania z ich otrzymywania. Dotyczy to osób, które dokonują płatności w formie elektronicznej (np. przez internet czy zlecenia stałego w banku).

 

Osobom, które jeszcze nie złożyły pisemnego oświadczenia przypominamy, że ostateczny termin upływa 30 czerwca 2023 r.

 

Mieszkańcom, którzy złożą podpisane oświadczenia do siedziby Spółdzielni, listownie bądź mailowo, nie będą drukowane książeczki opłat na następne lata.

Świadectwa energetyczne w spółdzielni mieszkaniowej 25 maja 2023

28 kwietnia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące Certyfikatów Energetycznych. Wyjaśniamy zasady ich obowiązywania w spółdzielni mieszkaniowej.

 

Świadectwo energetyczne jest to dokument sporządzany na podstawie oceny energetycznej budynku polegającej na obliczeniu zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania i wentylacji, podgrzania wody, a także klimatyzacji i oświetlenia.

(więcej…)

Dlaczego ważne jest informowanie Spółdzielni o liczbie osób zamieszkałych w lokalu? 4 kwietnia 2023

Mieszkańcy zazwyczaj chętnie zgłaszają fakt, że ktoś wyprowadził się z mieszkania. Ale „zapominają”, że należy zgłosić fakt narodzin dziecka lub to, że do mieszkania wprowadziła się np.: babcia, kuzynka itp.

 

Czym skutkuje „ukrywanie” rzeczywistej liczby zamieszkałych osób?

Jeśli mamy sytuację, że na danym lokalu zgłoszono nam jedną osobę, a mieszkają faktycznie trzy to opłaty są wyliczane jak dla jednej osoby. Ale przecież koszty, które zaistniały na danym budynku trzeba pokryć. W związku z tym za nieuczciwych mieszkańców zapłacą sąsiedzi. Zwiększone koszty trzeba będzie rozliczyć na tych uczciwie zgłoszonych do Spółdzielni. Takie sytuacje się zdarzają. Jak określić sytuację, w której celowo ukrywa się liczbę zamieszkujących osób? Jest to zwykłe żerowanie na mieniu spółdzielczym kosztem innych współmieszkańców.

(więcej…)

Problem z segregacją śmieci w budynkach wielolokalowych. 5 kwietnia 2022

Sąsiedzka współodpowiedzialność.

Większość mieszkańców naszych zasobów wywiązuje się z nałożonego obowiązku segregacji. Zdarzają się też osoby, które o to nie dbają. W zabudowie wielorodzinnej nie mamy możliwości osobistego kontrolowania i pilnowania prawidłowości prowadzonej segregacji. Trudno jest ustalić, kto konkretnie winny jest braku segregacji.

 

Podwyższone opłaty za brak segregacji będą więc dotyczyły wszystkich mieszkańców osiedla.

(więcej…)

projekt i wykonanie CopyCon.pl