Strona główna :: Ogłoszenia – Aktualności

Ogłoszenia – Aktualności

KOMUNIKAT 1 czerwca 2023

Szanowni Mieszkańcy

W dniu 09 czerwca 2023 r. (piątek) biura Spółdzielni oraz kasa – MONETIA będą nieczynne.

 

Dyżur pełnią elektrycy i hydraulicy z Administracji Osiedla przy ul. Królowej Jadwigi 12A.

 

Numery telefonów do Administracji:

Stacjonarny 48 333 11 70

Komórkowy 508 253 107

Uzupełniony porządek obrad Walnego Zgromadzenia dla członków Spółdzielni 1 czerwca 2023

Zarząd Spółdzielni uprzejmie informuje, że na żądanie grupy członków został dodany do porządku obrad Walnego Zgromadzenia punkt dotyczący uchwalenia zmiany w statucie Spółdzielni – jako punkt 14. Walne Zgromadzenie odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 przy ul. Piastowskiej 17 w Radomiu, w dniu 16 czerwca 2023 r. (piątek) o godzinie 1600. Mandaty będą wydawane Członkom Spółdzielni od godziny 1530.

(więcej…)

Wkrótce upływa termin na złożenie rezygnacji z książeczek opłat czynszowych. 1 czerwca 2023

W związku z wprowadzeniem indywidualnych kont bankowych przypisanych do lokalu wydrukowaliśmy książeczki opłat dla wszystkich mieszkańców na 2023 r.

 

Istniej możliwość zrezygnowania z ich otrzymywania. Dotyczy to osób, które dokonują płatności w formie elektronicznej (np. przez internet czy zlecenia stałego w banku).

 

Osobom, które jeszcze nie złożyły pisemnego oświadczenia przypominamy, że ostateczny termin upływa 30 czerwca 2023 r.

 

Mieszkańcom, którzy złożą podpisane oświadczenia do siedziby Spółdzielni, listownie bądź mailowo, nie będą drukowane książeczki opłat na następne lata.

Ogłoszenie o przetargu na wykonanie chodnika 31 maja 2023

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michałów” w Radomiu ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie nowego chodnika z kostki brukowej, wraz z dojściami do klatek schodowych i robotami towarzyszącymi w obrębie budynku przy ulicy Królewskiej 9 w Radomiu.

(więcej…)

Świadectwa energetyczne w spółdzielni mieszkaniowej 25 maja 2023

28 kwietnia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące Certyfikatów Energetycznych. Wyjaśniamy zasady ich obowiązywania w spółdzielni mieszkaniowej.

 

Świadectwo energetyczne jest to dokument sporządzany na podstawie oceny energetycznej budynku polegającej na obliczeniu zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania i wentylacji, podgrzania wody, a także klimatyzacji i oświetlenia.

(więcej…)

Dlaczego ważne jest informowanie Spółdzielni o liczbie osób zamieszkałych w lokalu? 4 kwietnia 2023

Mieszkańcy zazwyczaj chętnie zgłaszają fakt, że ktoś wyprowadził się z mieszkania. Ale „zapominają”, że należy zgłosić fakt narodzin dziecka lub to, że do mieszkania wprowadziła się np.: babcia, kuzynka itp.

 

Czym skutkuje „ukrywanie” rzeczywistej liczby zamieszkałych osób?

Jeśli mamy sytuację, że na danym lokalu zgłoszono nam jedną osobę, a mieszkają faktycznie trzy to opłaty są wyliczane jak dla jednej osoby. Ale przecież koszty, które zaistniały na danym budynku trzeba pokryć. W związku z tym za nieuczciwych mieszkańców zapłacą sąsiedzi. Zwiększone koszty trzeba będzie rozliczyć na tych uczciwie zgłoszonych do Spółdzielni. Takie sytuacje się zdarzają. Jak określić sytuację, w której celowo ukrywa się liczbę zamieszkujących osób? Jest to zwykłe żerowanie na mieniu spółdzielczym kosztem innych współmieszkańców.

(więcej…)

Harmonogram odbioru przedmiotów wielkogabarytowych w 2023r. 11 stycznia 2023

 Przedmioty wielkogabarytowe wywożone są raz w miesiącu. W 2023 r. będą wywożone we wtorki w dniach:

 

 • 31 stycznia,
 • 21 lutego
 • 21 marca
 • 18 kwietnia
 • 30 maja
 • 20 czerwca
 • 18 lipca
 • 22 sierpnia
 • 19 września
 • 31 października
 • 21 listopada
 • 19 grudnia

 

„Gabaryty” należy wystawiać przy śmietnikach na dzień przed terminem odbioru lub do godziny 6.00 w dniu odbioru.

 

Informacje o terminach wywozu pozostałych odpadów komunalnych: zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła, itp. uzyskacie Państwo w internecie wpisując w wyszukiwarkę wyrazy „Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych – Urząd Miejski w Radomiu”, następnie sektor IV, zabudowa wielorodzinna, rejon 3.

Problem z segregacją śmieci w budynkach wielolokalowych. 5 kwietnia 2022

Sąsiedzka współodpowiedzialność.

Większość mieszkańców naszych zasobów wywiązuje się z nałożonego obowiązku segregacji. Zdarzają się też osoby, które o to nie dbają. W zabudowie wielorodzinnej nie mamy możliwości osobistego kontrolowania i pilnowania prawidłowości prowadzonej segregacji. Trudno jest ustalić, kto konkretnie winny jest braku segregacji.

 

Podwyższone opłaty za brak segregacji będą więc dotyczyły wszystkich mieszkańców osiedla.

(więcej…)

projekt i wykonanie CopyCon.pl