Informujemy, że od 01 stycznia 2025 r. ulegną zmianie godziny pracy Agencji MONETIA:
Poniedziałek – 13.00 – 17.00
Wtorek – 9.00 – 13.00
Środa – 9.00 – 13.00
Czwartek – 9.00 – 13.00
Piątek – 9.00 – 13.00
Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Michałów” w Radomiu zaprasza do stałej współpracy firmy budowlane w zakresie naprawy płyt balkonowych w budynkach znajdujących się w naszych zasobach.
Bliższych informacji udziela Inspektor Nadzoru – Elżbieta Szwarczewska tel. 48 333-10-70 w godz. 7.00 – 15.00, ul. Królowej Jadwigi 12a, pokój nr 1.
W związku ze zmianą przepisów dotyczących kontroli przewodów kominowych / Prawo Budowlane art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c ze zmianami Dz.U. z 2020 r. Poz. 2127 / z dniem 18 września 2023 roku został uruchomiony protokół elektroniczny przeglądu przewodów kominowych. Powyższe zmiany wymagają od kominiarza wprowadzania danych osobowych lokatora do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Przedmioty wielkogabarytowe wywożone są raz w miesiącu. W 2024 r. będą wywożone we wtorki w dniach:
„Gabaryty” należy wystawić przy śmietnikach na dzień przed terminem odbioru lub do godziny 6.00 w dniu odbioru.
Informacje o terminach wywozu pozostałych odpadów komunalnych: zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła, itp. uzyskacie Państwo w Internecie wpisując w wyszukiwarkę wyrazy „Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Urząd Miejski w Radomiu”, następnie sektor IV, zabudowa wielorodzinna, rejon 3.
W sierpniu 2023 r. Rada Nadzorcza dokonała zmiany regulaminu wymiany stolarki okiennej. Na mocy zmienionych przepisów dofinansowanie do wymiany okien może być przyznane jeden raz dla danego lokalu mieszkalnego bez względu na zmianę właściciela lokalu.
28 kwietnia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące Certyfikatów Energetycznych. Wyjaśniamy zasady ich obowiązywania w spółdzielni mieszkaniowej.
Świadectwo energetyczne jest to dokument sporządzany na podstawie oceny energetycznej budynku polegającej na obliczeniu zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania i wentylacji, podgrzania wody, a także klimatyzacji i oświetlenia.
Mieszkańcy zazwyczaj chętnie zgłaszają fakt, że ktoś wyprowadził się z mieszkania. Ale „zapominają”, że należy zgłosić fakt narodzin dziecka lub to, że do mieszkania wprowadziła się np.: babcia, kuzynka itp.
Czym skutkuje „ukrywanie” rzeczywistej liczby zamieszkałych osób?
Jeśli mamy sytuację, że na danym lokalu zgłoszono nam jedną osobę, a mieszkają faktycznie trzy to opłaty są wyliczane jak dla jednej osoby. Ale przecież koszty, które zaistniały na danym budynku trzeba pokryć. W związku z tym za nieuczciwych mieszkańców zapłacą sąsiedzi. Zwiększone koszty trzeba będzie rozliczyć na tych uczciwie zgłoszonych do Spółdzielni. Takie sytuacje się zdarzają. Jak określić sytuację, w której celowo ukrywa się liczbę zamieszkujących osób? Jest to zwykłe żerowanie na mieniu spółdzielczym kosztem innych współmieszkańców.
Sąsiedzka współodpowiedzialność.
Większość mieszkańców naszych zasobów wywiązuje się z nałożonego obowiązku segregacji. Zdarzają się też osoby, które o to nie dbają. W zabudowie wielorodzinnej nie mamy możliwości osobistego kontrolowania i pilnowania prawidłowości prowadzonej segregacji. Trudno jest ustalić, kto konkretnie winny jest braku segregacji.
Podwyższone opłaty za brak segregacji będą więc dotyczyły wszystkich mieszkańców osiedla.