Mieszkańcy zazwyczaj chętnie zgłaszają fakt, że ktoś wyprowadził się z mieszkania. Ale „zapominają”, że należy zgłosić fakt narodzin dziecka lub to, że do mieszkania wprowadziła się np.: babcia, kuzynka itp.
Czym skutkuje „ukrywanie” rzeczywistej liczby zamieszkałych osób?
Jeśli mamy sytuację, że na danym lokalu zgłoszono nam jedną osobę, a mieszkają faktycznie trzy to opłaty są wyliczane jak dla jednej osoby. Ale przecież koszty, które zaistniały na danym budynku trzeba pokryć. W związku z tym za nieuczciwych mieszkańców zapłacą sąsiedzi. Zwiększone koszty trzeba będzie rozliczyć na tych uczciwie zgłoszonych do Spółdzielni. Takie sytuacje się zdarzają. Jak określić sytuację, w której celowo ukrywa się liczbę zamieszkujących osób? Jest to zwykłe żerowanie na mieniu spółdzielczym kosztem innych współmieszkańców.
Obowiązek informowania o liczbie osób zamieszkałych w lokalu.
Przypominamy, że o każdej zmianie ilości osób zamieszkałych w lokalu zarówno jej zmniejszenia, jak i zwiększenia należy zawiadomić Spółdzielnię. Obowiązek ten należy wykonać w terminie 14 dni od daty zaistnienia zmiany. Informację o liczbie zamieszkałych osób składa osobiście główny użytkownik lokalu w Administracji Spółdzielni przy ul. Królowej Jadwigi 12A. Oświadczenie jest dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie Administracji.
Od kiedy obowiązuje zmiana?
Zmiana liczby osób zamieszkałych w lokalu (będąca podstawą do rozliczenia kosztów zależnych od kryterium liczby osób) dokonywana będzie od pierwszego dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym poinformowano Spółdzielnię.
|
Oświadczenie o ilości osób zamieszkałych – pobierz plik