Strona główna :: AktualnościOgłoszenia - Aktualności :: Nie segregujesz śmieci? Zrobi ...

Aktualności

8 stycznia 2020, admin542
Nie segregujesz śmieci? Zrobią zdjęcie pojemników i nałożą karę.

O tym jak prawidłowo segregować śmieci i  o tym, że to się opłaca pisaliśmy wielokrotnie. Tym razem informujemy o kontroli segregacji.

Nowy system kontroli już działa.

 

Kontrolą segregacji odpadów zajmują się firmy odbierające śmieci. W przypadku naszej Spółdzielni jest to  PPUH INTERBUD sp. z o.o. z  siedzibą w Radomiu przy ul. Limanowskiego 154.

 

Personel śmieciarki musi ocenić segregację odpadów, zrobić notatkę służbową i dokumentację fotograficzną. Czyli wszystko to, co pozwoli gminie wszcząć postępowanie zmierzające  do wydania decyzji o podniesieniu opłat za wywóz śmieci niesegregowanych lub źle segregowanych.

 

 

Zrobili zdjęcia pojemników pokazujące ich zawartości.

 

W ostatnim dniu 2019 r. otrzymaliśmy zdjęcia pojemników przy ul. Sobieskiego 8, Sobieskiego 10, Jagiellońska 2. Te zdjęcia pokazują, że śmieci zostały zmieszane, nie były posegregowane.

 

W pojemnikach na metale i tworzywa sztuczne znalazła się tektura i owocowe obierki. Tym razem nam darowano, nie zostaliśmy ukarani, ale w przyszłości może się to zmienić.

 

Nie zastawiaj dojazdu do śmietnika.

 

Firma wywożąca odpady poinformowała nas również, że w dniu 24 grudnia 2019 r. nie opróżniono pojemników na szkło typu „dzwon” z nieruchomości przy ul. Mieszka I 9A, Królowej Jadwigi 27, Piastowska 1. Śmieciarka nie miała możliwości podjazdu pod pojemniki, ponieważ były zastawione zaparkowanymi samochodami osobowymi. Firma wysłała nam zdjęcia dokumentujące ten proceder.

 

Apelujemy do mieszkańców o nie pozostawianie swoich pojazdów w miejscach utrudniających śmieciarkom odbieranie odpadów. Uważajcie gdzie parkujecie!

 

Problem z dojazdem sprawia, że śmieciarki przyjeżdżają i od razu zawracają, bo nie mogą wykonać usługi. Konsekwencją tego stanu rzeczy są przepełnione śmietniki i skargi od mieszkańców.

 

Pamiętajmy – jeśli chcemy mieć czyste i zadbane osiedle, wymagajmy nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie!Wróć