Strona główna :: Ogłoszenia - Aktualności :: Na Michałowie budują park

Ogłoszenia - Aktualności

14 grudnia 2017, admin
central-park-1389420 Na Michałowie budują park

Widać już przebieg niektórych alejek.

 

Za rok mieszkańcy naszego osiedla mają cieszyć się z terenów sportowo – rekreacyjnych i miejsc wypoczynku, ale na razie niektórzy narzekają na utrudnione dojście do pętli autobusowej. Nie sposób uniknąć uciążliwości wynikających z budowy. Niezbędne jest wzajemne zrozumienie.

 

Wykonawcy nowego parku.

Budowa parku ruszyła w sierpniu tego roku. Za prace odpowiedzialne jest konsorcjum trzech firm: Ogrody Kijewicz, Zakład Instalacji Sanitarnych i Remontowo – Budowlanych Henryk Maleta  oraz Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana.

 

Atrakcje dla każdego.

Powstaną ścieżki rowerowe, dwa place zabaw, siłownia zewnętrzna, plac do ćwiczeń street workout, górka saneczkowa, oczko wodne z fontanną oraz tereny wypoczynku,  na których znajdą się ławki i inne elementy tzw. małej architektury. Zaplanowano oświetlone alejki. Będą też nowe nasadzenia drzew, krzewów oraz łąki kwietne i trawniki. Wybudowane zostaną toalety. To jak będzie wyglądał nowy park konsultowano wcześniej z mieszkańcami osiedla.

 

Jaki jest postęp prac na placu budowy parku?

Wykonano już większość prac , których nie widać, a które muszą być wykonane na samym początku, czyli przygotowanie całej infrastruktury technicznej: wodno – kanalizacyjnej, czy elektrycznej do podłączenia latarni.

Rozpoczęły się roboty związane z budową oczka wodnego. Wykonawcy przystąpili już  do układania krawężników i podbudowy pod przyszłe alejki. Dzięki temu można zobaczyć, jaki będzie układ alejek w nowym parku.

Mamy zimę. Roboty będą kontynuowane w zależności od warunków pogodowych.

 

Park –  placem budowy.

Zgodnie z przepisami plac budowy na całym terenie gdzie trwa inwestycja powinien być niedostępny dla osób postronnych. Wykonawcy, chcąc zmniejszyć uciążliwość budowy, dokładają wszelkich możliwych starań, aby zapewnić przejścia i dlatego nie wyłączyli całkowicie tego terenu z użytku, co postarajmy się docenić.

 

Kiedy pierwszy spacer?

Do nowego parku na spacer pójdziemy za rok.Wróć